ΝΕΟΛ ΝΕΑ

Επιστροφή στις νίκες για τους άντρες του ΝΕΟΛ (47-64) την Ανδραβίδα στο ΑΕΘΛΕΙΟΝ

DSC 0709

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο ΝΕΟΛ στο ΑΕΘΛΕΙΟΝ επί της Ανδραβίδας με 47-64, στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β-ΕΣΚΑΗ.

Η ομάδα μας δεν μπήκε έτσι όπως θα έπρεπε στο γήπεδο από την αρχή του παιχνιδιού. Έλειπε η απαιτούμενη αυτοσυγκέντρωση και έκανε πολλά λάθη, κάτι που έδωσε ελπίδες στην ομάδα της Ανδραβίδας να ελπίζει σε κάτι καλύτερο.Το πρώτο δεκάλεπτο βρήκε ισόπαλες τις δυο ομάδες (13-13). Το ημίχρονο έληξε με τον ΝΕΟΛ να είναι μπροστά στο σκορ με 22-27. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίχτες του Μ Τζουγανάτου συνέχισαν να είναι εκτός αγώνα και με τους γηπεδούχους να πλησιάζουν ακόμα περισσότερο και να παίρνουν το τρίτο δεκάλεπτο με 21-20. Στην τελευταία περίοδο η ομάδα μας στην κυριολεξία μεταμορφώθηκε, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στην αντίπαλο παίζοντας καλή άμυνα και έτσι κατάφερε να πάρει μια σημαντική νίκη που την φέρνει ακόμα πιο κοντά στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος.

Δεκάλεπτα 13-13. 9-14. 21-20. 4-17

Διαιτητές Κανελλόπουλος, Μαυρομάτης

Ανδραβίδα Κοτσέτας 5-1, Μαρίνος 5, Μαρκάκης 8-1, Βάτσης 17, Δρακόπουλος 10, Πανταζόπουλος 2

ΝΕΟΛ (Μ Τζουγανάτος) Αντωνατος, Π Συνοδινός 10, Χ Συνοδινός 16-2 Αλεξόπουλος 19-2, Μουδήλος 4, Μπελίτσης, Πρεντάνος 15-3 Πυλαρινός