B' ΕΘΝΙΚΗ

Νίκη-άθλος για τον ΝΕΟΛ! Στο μπαράζ με αντίπαλο τον Ίκαρο Νέας Σμύρνης

60146686 2250331428416151 7519211180821315584 n

Μια νίκη πραγματικό άθλο κατάφερε χθες η ομάδα μας απέναντι στον μέχρι πρότινος πρώτο στη βαθμολογία Ιωνικό ΝΦ, όπου επικράτησε 61-60, στο πλαίσιο της 26ης και τελευταίας Αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Η ομάδα μας βρισκόταν μπροστά στο σκορ και στα τρία πρώτα δεκάλεπτα, λίγα λεπτά όμως πριν τη λήξη του αγώνα οι φιλοξενούμενοι πέρασαν αυτοί μπροστά, φτάνοντας το 54-60. Οι παίκτες μας παρ'όλα αυτά δεν το έβαλαν κατω, μειώνοντας σημαντικά τη διαφορά.

Ένα εντυπωσιακό τρίποντο του Γεράσιμου Αντωνάτου στα 5'' πριν τη λήξη διαμορφώσε το τελικό 61-60, φέρνοντας έτσι τη νίκη στην ομάδα μας.

Αξίζει να σημειωθεί ότι πριν την έναρξη του αγώνα το ΔΣ του ΝΕΟΛ τίμησε τον παίχτη του Ιωνικού Νίκο Κουμουνδούρο και πρώην παίκτη του ΝΕΟΛ, χαρίζοντάς του μια φανέλα της ομάδας.

Την Κυριακή 19/05 θα πραγματοποιηθεί το παιχνίδι μπαράζ για την παραμονή στην κατηγορία με αντίπαλο τον Ίκαρο Νέας Σμύρνης από τον 2ο Όμιλο, σε ουδέτερο γήπεδο που θα οριστεί από την ΕΟΚ.

Ευχαριστούμε όλο τον κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο σε αυτόν τον τελευταίο εντός έδρας αγώνα και δε σταμάτησε να εμψυχώνει τους παίκτες μας ούτε λεπτό, όπως ακριβώς έκανε και όλη τη χρονιά που πέρασε!

ΝΕΟΛ- Ιωνικός ΝΦ 61-60

Διαιτητές: Παντελίδης, Ρίζος

Δεκάλεπτα: 16-13, 32-30, 45-42, 61-60

ΝΕΟΛ (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 19 (4), Σαρίκας 7, Ανδρικόπουλος 2, Συνοδινός, Μαρούλης 9 (1), Λαμπρόπουλος 4, Τρυφωνόπουλος 8, Αναστασάκης 12

Ιωνικός (Σορώτος): Παπανδρέου 7(1), Παπαπέτρος 1, Κουμουνδούρος 2, Μουμπάρακ 18 (2), Γκίνης 10 (2), Χριστόδουλος 6, Πέττας 16 (2).